Register for your extended 5 years warranty

Gizlilik Bildirimi

Web sitemiz www.5years.tamron.eu yu ziyaret ettiğiniz ve şirketimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Kişisel verilerinizin korunması bizim için çok önemlidir. Kişisel veriler, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir bireyin kişisel veya olgusal durumu hakkındaki bilgilerdir. Bu, örneğin, tam adı, adresi, telefon numarası ve doğum tarihini ve tanımlanabilir bir kişiye bağlanabilecek diğer verileri içerir.

Kişisel veriler özel yasal korumadan yararlandığından, bunları yalnızca web sitemizi görüntülemek ve hizmetlerimizi sağlamak için gerekli olduğu ölçüde toplayacağız. Aşağıdaki belgede, web sitemizi ziyaretiniz sırasında hangi kişisel bilgileri topladığımızı ve onu nasıl kullandığımızı anlatıyoruz.

Veri koruma uygulamalarımız yasal düzenlemelerle, özellikle Alman Federal Veri Koruma Yasası (BDSG), Alman Telekom Yasası (TMG) ve AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GVKY) ile uyumludur. Kişisel verilerinizi sadece bu web sitesini, içeriğimizi ve hizmetlerimizi işlevsel bir şekilde sağlamak, talepleri işlemek ve gerektiğinde, siparişleri veya anlaşmaları ele almak için ancak, bunun için meşru bir menfaatin, GVKY Madde 6 Par. 1 lit. f uyarınca var olması veya başka bir izin şekli olması halinde.gerekli olduğu ölçüde toplayacak, işleyecek ve saklayacağız. Bilgilerinizin, kullanımın amaçlarının tam olarak belirtileceği, örn. promosyon bilgilerini bülten yoluyla göndermek gibi başka amaçlar için kullanılması sadece sizden önceden alınan onay ile gerçekleşecektir.

§  Sorumlu i.S.d. GVKY Mad. 4 Par. 7

GVKY ve üye Devletlerin diğer yerel veri koruma yasalarının yanı sıra diğer yasal veri koruma hükümleri uyarınca sorumlu:

Tamron Europe GmbH

Robert-Bosch-Straße 9

50769 Köln

E-Posta: info(at)tamron.de

Telefon: +49 (0) 221 / 66 95 44-0

Faks: +49 (0) 221 / 66 95 44-404

§  Veri Koruma Görevlilerinin Adı ve Adresi

Tel. (Ofis): +49 (0)221 66 95 44 983

E-Posta: datenschutz(at)tamron.de

§  Web sitesinin görüntülenmesi ve günlük dosyalarının oluşturulması

Sitemiz her yüklendiğinde, sistemimiz siteyi yükleyen bilgisayarın bilgisayar sisteminden otomatik olarak veri ve bilgi toplar. Bu süreçte aşağıdaki veriler toplanır:

Veri işlemenin kapsamı

(1)           Hangi tarayıcı ve sürümün kullanıldığı hakkında bilgi

(2)           Siteyi yükleyen cihazın işletim sistemi

(3)           Cihazın IP adresi

(4)           Erişim tarihi ve saati

(5)           Web sitemize yüklenen web siteleri ve kaynaklar (resimler, dosyalar, diğer site içeriği)

(6)           Kullanıcı sisteminin web sitemize geldiği web siteleri (yönlendirme takibi)

Bu veriler sistemimizin günlük dosyasına kaydedilir. Bu verilerden hiçbiri, belirli bir kullanıcının kişisel verileriyle birlikte saklanmaz; bu da, belirli bir ziyaretçinin web sitesinde tanımlanmasının gerçekleştirilemeyeceği anlamına gelir.

-       Kişisel verilerin işlenmesi için yasal dayanak

GVKY Madde 6 Par. 1 lit. f (yasal menfaat). Yasal menfaatimiz, aşağıdaki hedeflere ulaşılmasını sağlamaktan oluşmaktadır.

-       Veri işlemenin amacı

Web sitemizin tüm ziyaretçiler için olabildiğince uyumluluğunu sürdürmek ve sorun giderme ve kötüye kullanımla mücadele etmek için günlüğe kaydetme yapılmaktadır. Bu amaçla, hataları, BT sistemimize saldırıları ve / veya web sitemizin işlevselliğindeki hataları görüntülemek için mümkün olduğunca çabuk tepki verebilmek amacıyla siteyi yükleyen bilgisayarın teknik verilerinin kaydedilmesi gerekmektedir. Ayrıca, bu bilgiler web sitesini optimize etmemize ve bilgi teknolojisi sistemimizin güvenliğini garanti etmemize yardımcı olur.

-       Veri saklama süresi

Yukarıdaki teknik veriler, web sitesinin tüm ziyaretçilere uygunluğunu sağlamak için web sitesi yüklendikten sonra en geç üç ay sonra artık gerekli olmadıklarında silinecektir.

-       İtiraz ve iptal usulü

İtiraz ve iptal usulleri, bu Gizlilik Bildiriminde aşağıda listelenen veri koruma yasası kapsamında itiraz hakkı ve silme talepleriyle ilgili genel kurallara uygundur.

 

 

§  Web sitemizin özel fonksiyonları

Web sitemiz kullanımı için kişisel verileri topladığımız, işlediğimiz ve sakladığımız çeşitli fonksiyonlar sunmaktadır. Verilerinize ne olacağını aşağıda açıklamaktayız:

§   Garanti - Kayıt formu

-       İşlenen kişisel verilerin kapsamı

Garanti - kayıt formlarımızda gönderdiğiniz veriler.

-       Kişisel verilerin işlenmesi için yasal dayanak

GVKY Madde 6 Par. 1 lit. f (örtülü onay) veya GVKY Madde 6 Par. 1 lit. b (sözleşmenin yerine getirilmesi için)

-       Veri işlemenin amacı

Garanti kayıt formumuz aracılığıyla toplanan verileri sadece belirli garanti talebini işleme ve garanti hizmeti sunmak için kullanacağız.

-       Veri saklama süresi

Yasalarca herhangi bir saklama süresi belirtilmediği sürece, toplanan veriler beş yıllık garanti süresinin sona ermesinden hemen sonra silinecektir.

-       İtiraz ve iptal usulü

İtiraz ve iptal usulleri, bu Gizlilik Bildiriminde aşağıda listelenen veri koruma yasası kapsamında itiraz hakkı ve silme talepleriyle ilgili genel kurallara uygundur.

§   Bülten-Kayıt formu

-       İşlenen kişisel verilerin kapsamı

Bülten için kayıt olduğunuzda girdiğiniz veriler.

-       Kişisel verilerin işlenmesi için yasal dayanak

GVKY Madde 6 Par. 1 lit. a (örtülü onay)

-       Veri işlemenin amacı

Haber bültenimizin kayıt formunda yer alan bilgiler, tüm hizmetlerimiz ve haberlerimiz hakkında bilgilendirmeler gönderdiğimiz bültenimizin dağıtımı için tarafımızca kullanılacaktır. Bültenimize kayıt olduktan sonra size kayıt sürecini tamamlamak için tıklamanız gereken bir bağlantı içeren bir onay e-postası göndereceğiz (çift katılım).

-       Veri saklama süresi

Bülten aboneliği, her bültende de yer alan abonelikten çıkma bağlantısını tıklayarak istediğiniz zaman iptal edebilir. Verileriniz, çıkış yaptıktan hemen sonra silinecek. Benzer şekilde, eksik bir kayıt olması durumunda verilerinizi hemen sileriz. Önceden veya müteakip bildirimde bulunmadan sebep göstermeksizin silme hakkını saklı tutarız.

-       İtiraz ve iptal usulü

İtiraz ve iptal usulleri, bu Gizlilik Bildiriminde aşağıda listelenen veri koruma yasası kapsamında itiraz hakkı ve silme talepleriyle ilgili genel kurallara uygundur.

§  Bu web sitesine yapılan ziyaretlerin istatistiksel analizi - web izleyici

Bu web sitesi veya bu web sitesindeki bireysel dosyalar erişildiğinde aşağıdaki bilgileri toplar, işler ve saklarız: IP adresi, dosyanın erişildiği web sitesi, dosyanın adı, erişim tarihi ve saati, aktarılan veri miktarı ve bildirim başarılı erişim (web günlüğü). Bu erişim verilerini, web tekliflerimizin sürekli iyileştirilmesi ve istatistiksel amaçlarla özel olarak anonim bir biçimde kullanırız.

Ayrıca, bu web sitesini ziyaret edenleri analiz etmek için aşağıdaki web izleyiciyi kullanmaktayız:

§   Google-Analytics

-       İşlenen kişisel verilerin kapsamı

Sitemizde, Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View 94043, ABD (bundan sonra Google Analytics olarak anılacaktır) şirketinin web izleme hizmetini kullanmaktayız. Google Analytics, web izleme için bilgisayarınızda bulunan ve web sitemizin kullanımının ve tarama davranışınızın (izleme) analiz edilmesine izin veren çerezleri kullanır. İnternet analizlerimizi sürekli iyileştirmek ve daha erişilebilir hale getirmek için bu analizi Google Analytics izleme hizmetini kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Web sitemizi kullanırken, özellikle IP adresinizi ve kullanıcı etkinliğinizi içeren veriler Google LLC’nin sunucularına aktarılacak ve Avrupa Birliği dışında örneğin ABD’de işlenecek ve depolanacaktır.

AB Komisyonu, verileri işleyen şirketin ABD-AB Gizlilik Kalkanı Anlaşmasına tabi olması ve ABD'ye veri ihracatının kabul edilebilir bir şekilde tasarlanması durumunda ABD'de uygun bir veri koruma seviyesinin bulunabileceğini belirlemiştir. Bu web sitesinin Google Analytics izleme kodunda IP anonimleştirmesini etkinleştirerek, IP adresiniz aktarılmadan önce Google Analytics tarafından anonimleştirilir. Bu web sitesi, IP adreslerinin anonimleştirilmiş koleksiyonunu kolaylaştırmak için (IP maskeleme) gat._anonymizeIp () operatör kullanılarak genişletilen bir Google Analytics izleme kodu kullanmaktadır.

-       Kişisel verilerin işlenmesi için yasal dayanak

GVKY Madde 6 Par. 1 lit. a (onay), ya Google kaydının bir parçası olarak (Bir Google hesabının açılması ve orada uygulanan gizlilik bildirimlerinin kabul edilmesi) ya da Google’la kayıtlı değilseniz, sayfamızı açarken açıkça kabul ederek.

-       Veri işlemenin amacı

Google, bu web sitesini ziyaretinizi analiz etmek, web sitesi etkinlikleriyle ilgili raporları derlemek ve web sitesinin kullanımı ve internet kullanımı ile bağlantılı olarak bize daha fazla hizmet sunmak için bu bilgileri bizim adımıza kullanır. Tarayıcınız tarafından sağlanan IP adresi, Google LLC’ye ait diğer verilerle birleştirilmeyecektir.

-       Veri saklama süresi

Google, yayınlanan web hizmetini yerine getirmek için gerekli olduğu sürece web izlemenin sağlanmasıyla ilgili verileri depolar. Veri toplama ve depolama anonimleştirilmiş olarak gerçekleşecektir. Kişisel referans olması gerektiği sürece, veriler bir yasal saklama yükümlülüğü kapsamında olmadıkları sürece derhal silinir. Her durumda, saklama yükümlülüğünün sona ermesinden sonra veriler silinecektir.

-       İtiraz ve iptal usulü

Kişisel verilerinizin toplanmasını ve iletilmesini (özellikle IP adresinizi) engelleyebilir ve tarayıcınızda kod kodlarının yürütülmesini devre dışı bırakırsanız, bu verilerin Google tarafından işlenmesini engelleyebilir, tarayıcınıza bir komut dosyası engelleyicisi yükleyebilirsiniz (www.noscript.net veya www.ghostery.com adresinde örnekler bulabilirsiniz) veya tarayıcınızdaki 'izlememe' ayarını etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, Google’ın web sitesini kullanımınızla ilgili (IP adresiniz de dahil olmak üzere) Google çerezinin oluşturduğu verileri toplamasını ve Google’ın bu verilere ilişkin analizini, buradaki bağlantıda bulunan (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr) tarayıcı eklentisini indirerek ve yükleyerek engelleyebilirsiniz. Google güvenlik ve veri koruma ilkeleri şu adreste bulunabilir: https://policies.google.com/privacy?hl=tr.

§  Dış web hizmetlerinin entegrasyonu ve verilerin AB dışında işlenmesi

Web sitemizde, web hizmetleri olarak adlandırılan harici sağlayıcılardan etkin JavaScript içeriği kullanmaktayız. Web sitemize girerek, bu harici sağlayıcılar gerektiğinde web sitemizi ziyaretinizle ilgili kişisel veriler alabilir. Böyle bir durumda, verilerin AB dışında işlenmesi mümkündür. Tarayıcı eklentisi NoScript (www.noscript.net) gibi bir JavaScript engelleyici kurarak veya tarayıcınızdaki JavaScript'i devre dışı bırakarak bunu önleyebilirsiniz. Bu, ziyaret ettiğiniz web sitelerinde sınırlı işlevlere neden olabilir.

Aşağıdaki web servislerini kullanmaktayız:

 

·          Google-Apis
Bir Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View 94043, USA (bundan böyle Google APIs) web hizmeti, sitemize yüklenmiştir. Bu verileri web sitemizin tamamen işlevsel olmasını sağlamak için kullanmaktayız. Bu bağlamda, tarayıcınız kişisel bilgileri Google-Apis'e aktarabilir. Veri işleme için yasal dayanak GVKY Madde 6 Par. 1 lit. f’dir. Meşru çıkar, web sitesinin hatasız işleyişinden oluşur. Google-Apis, AB-ABD Gizlilik Kalkanı Anlaşması uyarınca kendini onaylamıştır (bkz. Https://www.privacyshield.gov/list). Verilerin silinmesi, toplanmalarının amacı yerine getirildiği anda gerçekleştirilir. Aktarılan verilerin işlenmesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen Google Apis Gizlilik Politikası’na bakın: https://policies.google.com/privacy?hl=tr. Tarayıcınızda komut dosyası kodlarının yürütülmesini devre dışı bırakarak veya tarayıcınıza bir komut dosyası engelleyici yükleyerek Google APIs tarafından verilerinizin toplanmasını ve işlenmesini önleyebilirsiniz (www.noscript.net veya www.ghostery.com adreslerinde örneklerini bulabilirsiniz).

 

§  Çerezlerin kullanımı ile ilgili bilgiler

§   İşlenen kişisel verilerin kapsamı

Çeşitli sitelerde, web sitemizin belirli işlevlerinin kullanımını kolaylaştırmak için çerezleri kullanıyoruz. Sözde ‘çerezler’ tarayıcınızın bilgisayarınızda depolayabileceği küçük metin dosyalarıdır. Bu metin dosyaları, web sitemize daha sonra erişildiğinde tarayıcının net bir şekilde tanımlanmasını sağlayan bir karakter dizisi içerir. Bir çerez verisi dosyalama işlemi ‘çerez ayarlama’ olarak adlandırılır.

§   Kişisel verilerin işlenmesi için yasal dayanak

GVKY Madde 6 Par. 1 lit. f (yasal menfaat). Yasal menfaatimiz, web sitemizin tüm işlevlerini sürdürmek, çalışabilirliğini artırmak ve bireysel müşteri yaklaşımını kolaylaştırmaktan ibarettir. Çerez teknolojisini kullanan bireysel web sitesi ziyaretçilerinin tanımlanması, sadece ziyaretçinin bize daha önce ayrı bir anlaşmaya göre ilgili kişisel verileri vermesi durumunda mümkündür.

§   Veri işlemenin amacı

Çerezler, web sitemizin tüm işlevlerini sürdürmek ve kullanılabilirliğini geliştirmek için web sitemiz tarafından belirlenir. Ayrıca, çerez teknolojisi, daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilmemiz için bireysel, keyfi bir kimlik gibi takma adlar kullanarak bireysel ziyaretçileri tanımamıza olanak tanır.

 

§   Veri saklama süresi

Çerezlerimiz, tarayıcınızda silinene kadar veya oturum bitene kadar oturum çerezi durumunda saklanır.

§   İtiraz ve iptal usulü

Eğer arzu ederseniz, tarayıcınızı, genellikle çerezlerin ayarlanmasını önleyecek ve yalnızca bunlar hakkında bilgilendirilecek ya da her durumda çerezleri kabul edip etmeyeceğinize karar vermek için soracak ya da her zaman çerezleri kabul edecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Çerezler, örn. bilgisayarınızın zaten web tekliflerimizle (kalıcı çerezler) bir bağlantı kurduğunu veya gördüğünüz son teklifleri (oturum çerezleri) sakladığını bilmek gibi farklı amaçlar için ayarlanabilir Daha fazla kullanıcı kolaylığı sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Faydalı özelliklerimizi kullanmak için, web sitemiz için çerezlerin kabul edilmesine izin vermenizi öneririz.

Bu arada, iİtiraz ve iptal usulü bu gizlilik politikasında aşağıda açıklanan itiraz ve iptal talebine ilişkin genel koruma hükümlerine dayanmaktadır.

§  Veri güvenliği ve veri koruması, e-posta ile iletişim

Kişisel verileriniz, toplama, depolama ve işleme sırasında teknik ve kurumsal önlemler kullanılarak üçüncü şahıslar tarafından erişilmeyecek şekilde korunacaktır. Şifrelenmemiş iletişimin e-posta yoluyla BT sistemlerimize aktarımı sırasında eksiksiz veri güvenliği tarafımızdan garanti edilemez, bu yüzden yüksek gizlilik gerektiren bilgiler için şifrelenmiş iletişim veya postane yolunu öneriyoruz.

§  Onayların geri çekilmesi - Veri bilgisi ve değişiklik talepleri - Verilerin silinmesi ve engellenmesi

Yılda bir kez, saklanan verilerinizin açıklamasını, ücretsiz olarak alma ve ayrıca, verilerinizin düzeltilmesini, engellenmesini veya silinmesini istediğiniz zaman talep etme hakkına sahipsiniz. Yasal olmayan düzenlemelere aykırı olduğu takdirde verilerinizi ilk talepte sileceğiz. Kişisel verilerinizi kullanmak için bize verdiğiniz onayı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Verileriniz için açıklama, silme ve düzeltme taleplerinizi ve ayrıca önerilerinizi aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz:

Tamron Europe GmbH

Robert-Bosch-Straße 9

50769 Köln

E-Posta: info(at)tamron.de

Telefon: +49 (0) 221 / 66 95 44-0

Faks: +49 (0) 221 / 66 95 44-404

§  GVKY’nin 77 (1) Maddesi uyarınca düzenleyici otoriteye itiraz hakkı

Verilerinizin yasadışı olarak işlendiğinden şüphelenmeniz durumunda konuyla ilgili yargısal bir açıklama yapılmasını isteyebilirsiniz. Yukarıdakilerden bağımsız olarak, bir düzenleyici otoriteye başvurma seçeneğiniz de vardır. Yaşadığınız veya çalıştığınız AB üyesi Devlette ve / veya iddia edilen ihlallerin bulunduğu yere itiraz etme hakkına sahipsiniz, yani, yukarıda belirtilen yerlerde irtibatta olduğunuz denetleyici otoriteyi seçebilirsiniz. Temyizin ele alındığı düzenleyici makam, daha sonra, GVKY’inn 78. maddesi kapsamındaki yargı yolları da dahil olmak üzere, gönderiminizin durumu ve sonuçlarına ilişkin olarak size rapor verecektir.

 

Hazırlayan:

© IT-Recht-Kanzlei DURY – www.dury.de

© Website-Check GmbH – www.website-check.de